Awarię lub pilną naprawę urządzenia należy zgłaszać:

Kontakt telefoniczny to najszybszy sposób na zgłoszenie usterki.

Czujniki czadu i gazu

Tlenek węgla CO (czad) jest gazem bezbarwnym i bezzapachowym, zatem niewyczuwalnym przez człowieka.

Wdychanie tlenku węgla o stężeniu 200 ppm w ciągu 2-3 godzin powoduje lekki ból głowy, zmęczenie, nudności. Stężenie 12800 ppm w czasie 1-3 minut powoduje natychmiastową śmierć!

Pomimo wielu zabezpieczeń, jakie posiadają nowoczesne urządzenia gazowe zaleca się montaż dodatkowych czujników ostrzegających o obecności tlenku węgla w mieszkaniu. Tlenek węgla jest to gaz bardzo trudny do wykrycia, ponieważ jest całkowicie bezwonny i bezsmakowy. Montaż czujników czadu, umożliwia wykrycie na czas niebezpiecznego stężenia tego gazu, co może uratować życie domowników.

Oferowane przez nas czujniki tlenku węgla, gazu ziemnego oraz LPG zaprojektowane są w celu wykrywania stężenia gazów w pomieszczeniach mieszkalnych szczególnie narażonych na wycieki tych substancji. Wykorzystują one wysokiej jakości sensory wykonane w najbardziej zaawansowanej technologii. Urządzenia wyposażone są w powiadomienie dźwiękowe oraz optyczne.

W momencie wykrycia stężenia gazu czujnik przechodzi w stan alarmu, co skutkuje jednoczesnym zadziałaniem sygnału dźwiękowego i świetlnego. Należy wówczas natychmiast otworzyć okna i drzwi w pomieszczeniach oraz skontaktować się z odpowiednio przeszkolonymi służbami.

Detektor powinien być zamontowany na ścianie w odległości około 30 cm od sufitu i 2 do 4 metrów od urządzenia mogącego powodować ulatnianie się gazu. W celu zapewnienia poprawności działania nie należy montować czujnika w bliskiej odległości od okna, czy przewodów wentylacyjnych oraz w miejscach narażonych na zawilgocenie lub występowanie pary wodnej.

Czujnik tlenku węgla jest urządzeniem niezbędnym:

  • w łazienkach i kuchniach wyposażonych w gazowe podgrzewacze wody
  • w pokojach z kominkiem
  • w pomieszczeniach z kuchenkami gazowymi
  • w pomieszczeniach z ogrzewaczami i kuchenkami na butle propan-butan
  • w przydomowych garażach (kontrola spalin)
  • w pomieszczeniach z piecami węglowymi i na inne paliwa
  • w przydomowych kotłowniach
  • w każdym bezpiecznym domu!

W naszej ofercie znajdziecie Państwo czujniki tlenku węgla firmy KIDDE (www.kidde.pl), które spełnianą normy unijne i posiadają 7 lat gwarancji

Zapłać za usługę kartą lub Blikiem

Zapłać

Zgłoś przegląd